FACEBOOK INSTAGRAM
FACEBOOK INSTAGRAM

Nereikalingi drabužiai: kur juos atiduoti perdirbti ar padovanoti?

2021-04-26

Gyvenant tvariai nereikalingų drabužių nebūna. Bet ar tai tiesa? Idealiu variantu, visus drabužius sunešiojat iki jau kol jie tampa nebetinkami dėvėti, o po to juos panaudojat namams valyti, perkuriat, pasisiūnat maišelius produktams, vaikams drabužius ar dar kokį darbelį padarote. Realiame gyvenime tokiais dalykais dažnas neužsiimame. Bet! Yra kas užsiima. Tekstilės surinkimo konteineriai galėtų/turėtų būti paskutinė stotelė, kur nukeliauja jūsų nebereikalingi drabužiai.

Milda Paukštė, Denim Diaries įkūrėja, Atliekų kultūra atstovė, Dėk’ui butiko (Žydų g. 2, Vilnius) kuratorė, savo Facebook ir Instagram paskyrose pasidalino sąrašu, kur galima atsakingai padėti jums jau nebereikalingus drabužius. Sąrašas netrumpas, bet tai ir džiugina, kad Lietuvoje turime nemažai iniciatyvų, kurios dalinasi dar gerais arba atnaujintais drabužiais ar kitais tekstilės gaminiais, perdirba ir prikelia naujam gyvenimui. Džiaugiuosi galėdama šiuo sąrašu pasidalinti ir Vandenynai tinklaraštyje su jumis. Šis sąrašas yra nuolat papildomas.

Milda Paukštė, Denim Diaries įkūrėja
Milda Paukštė

Kur atiduoti ar padovanoti dar tinkamus nešioti drabužius:

Kur atiduoti drabužius, kad juos perkurtų:

Surinkus ir persiuvus, aišku, stebuklas dar neįvyksta. Tokiai kūrybai reikia palaikymo. Įsivaizduokit, kartu su kolegomis peržiūrite spintas ir surenkate per žiemą susikaupusius nebereikalingus, galbūt skylėtus, galbūt pasivėlusius vilnos megztinius. Eglė Gilė su Knit By Ruste juos paverčia puikiomis kumštinėmis pirštinėmis ir Jūsų socialiai atsakinga įmonė jas padovanoja tiems, kas žiemą šąla: galbūt pabėgėliams, galbūt senjorams, galbūt mažiesiems, galbūt ir Jums patiems. Argi nebūtų puiku?

Kur dar galima atiduoti nebereikalingus drabužius ir tekstilę:

H&M parduotuvės priima bet kokios būklės ir prekės ženklo drabužius, dovanodami 10% nuolaidų kuponą naujam pirkiniui. Greitosios mados vartojimo skatinimas – nelabai draugiškas aplinkai žingsnis. Kur kas geriau skamba pažadas už kiekvieną surinktų drabužių kilogramą 0,02 EUR paaukoti Lietuvos Raudonojo Kryžiaus organizacijai. Per šešerius metus surinkti 612,784 kg virto 12 256 eur. Įvairią tekstilę priima ir ZARA bei LINDEX.

TEKSTILĖS KONTEINERIAI. Didžiausias jų privalumas kol kas – priminimas, kad tokias atliekas svarbu rūšiuoti. Pati Milda ten meta tik tai, kas nebeturi jokių kitų vilčių. Tokie rūbai ar tekstilę bei batai yra išrūšiuojami antriniam panaudojimui, perdirbimui arba sunaikinimui.

PARDUOKITE: Vinted Lietuva, tarpmergaiciu.lt, Skelbiu.lt, TEXTALE, FB turgeliai, Local Kiddo ir kt.

JŪSŲ DRABUŽIUS GALI PERARDUOTI: TEXTALE, Parduok su We-Sel.

GYVAI PARDUOTI GALIMA: blusturgiai, komiso parduotuvės, Mamų mugė ir pan.

IŠNUOMOKITE: Proginiai drabužiai: Rent Boutique. Teminiai: dalinuosi.lt

KEISKITĖS:

Linkime mažiau pirkti, daugiau dalintis, taisyti, perkurti, pernaudoti. Nemeskime nereikalingos tekstilės į buitinių atliekų konteinerį.

Ačiū Mildai, kad sutiko pasidalinti šiuo sąrašu su Vandenynų bendruomene.

Komentarai uždrausti.