FACEBOOK INSTAGRAM
FACEBOOK INSTAGRAM

Ilgesnis rūbo gyvenimas. Kaip rinktis tvarius drabužius ir džiaugtis jais kuo ilgiau?

2020-04-28

Donata Maldonytė yra drabužių dizainerė, viena iš tvaraus mados ženklo Tribe by Marina&Donata įkūrėjų. Pakalbinome Donatą apie rūbus, kaip išsirinkti tuos, kurie tarnaus mums ilgai, kaip prižiūrėti, kad dėvėjimo žymės atsirastų kuo vėliau ir kaip rinktis naujus drabužius savo spintai.

donata maldonytė

Esi drabužių dizainerė, papasakok, prašau, kaip rūbus renkiesi sau?

Drabužius renkuosi labai atsakingai, man svarbu drabužio ilgaamžiškumas, o tai reiškia jog aš planuoju naują drabužį dėvėti ne trumpiau nei penkis sezonus, taip pat jis turi derėti prie didžiosios dalies jau turimų drabužių, o labiausiai mėgstu rinktis laiko patikrintus siluetus ir audinius, taip žinau, kad jau klasika tapusi mada man tarnaus ilgai. Kuriu savo asmeninį stilių ir nesivadovauju naujausiomis tendencijomis. Man patraukliausias drabužio įsigijimo būdas yra siūtis juos. Tai manau sukuria pridėtinės vertės drabužiams, be to turiu galimybę sąžiningai atsiskaityti su žmogumi, kuris man jį siuvo ir kontroliuoti audinius iš kurių jis buvo gaminamas.

antras rūbų gyvenimas

Ką gali patarti žmonėms, kurie galvoja įsigyti naujų drabužių?

Pagalvokite, ar tikrai jums reikia naujo drabužio. Jei apsisprendžiate būtinai kažką įsigyti, tada rimtai apsvarstykite kiek jūs galite investuoti pinigų į drabužį ir išsirinkite geriausią kokybės ir kainos santykį. Svarbu investuoti ir negailėti pinigų tikrai kokybiškam drabužiui, kuris ilgai tarnaus. Mes esame suklaidinti masinės produkcijos drabužių parduotuvių. Mums nereikia kiekvieną sezoną naujų kelnių ir marškinių!

Dėvėkite kokybiškus drabužius, kurių dizainas yra ilgalaikė mados tendencija, o dar geriau jau klasika tapusius, o ne šių metų „must have“. Man labai patinka siūtis drabužius pas siuvėją ir labai rekomenduoju tai visiems bent jau išbandyti. Esmė, kad gali pasisiūti tą drabužį apie kurį svajojai, pats sugalvoti visas detales ir matyti visą siuvimo procesą. Pasidomėkite prekiniais ženklais, kurie kuria etišką madą, siūlo drabužius iš organinių ir perdirbtų audinių. O jei šiuo metu negalite ar nenorite daug investuoti į drabužius, siūlau pirkti drabužius iš antrų rankų. Pastebėjau, kad kuriasi internetiniai puslapiai, kuriuose rasite tikrai labai gražių drabužių iš antrų rankų, taip pat išbandykite Vinted aplikaciją arba tiesiog apsilankykite dėvėtų drabužių parduotuvėse.

tribe-by-marina-donata

Kaip ilgiau išlaikyti drabužius dėvimus? Gal turi kokių gudrybių?

Drabužius reikia gerbti ir juos tausoti. Tai reiškia jie turi būti tvarkingai laikomi, kuo įmanoma rečiau skalbiami ir lyginami. Žinoma, ši taisyklė negalioja apatiniams, kojinėms ir taip pat žmonėms kurie gausiai prakaituoja. Dar reikia žinoti ir nepamiršti, kad drabužių paviršius veliasi nuo trinties. Tai yra normalu ir kiekvienas pluoštas turi savo tendenciją kaip susivels. Neskubėkite išmesti gaminio, jei taip atsitiko, reikia tiesiog atsiradusius burbuliukus nurinkti ir gaminys bus vėl kaip naujas. Jei tingite darbuotis pirščiukais, kaip pavyzdžiui aš, tai galite daryti su specialiais pūkų rinkikliais. Mažas įrenginys, kuris išgelbėjo krūvas mano drabužių. Aš asmeniškai mėgstu, kai mano visi drabužiai kabo tvarkingai sukabinti ant pakabų spintoje, toli nuo namų kvapų ir dulkių. Tada aš esu užtikrinta, kad apsirengsiu švarų ir gaivų drabužį, kurio nereikės lyginti, taip sutaupau jam porą gyvenimų.

silko-atraizos

Gal galėtum pasidalinti, kokie yra lengvi atsibodusių, ar truputį suplyšusių rūbų atnaujimo būdai?

Pirmiausia ką galite pabandyti – sukurkite atsibodusiam drabužiui naują įvaizdį, pavyzdžiui, jei languotus marškinius dėvėjote prie aptemptų džinsų, dabar pabandykite priderinti juos prie kostiuminių platesnių kelnių, gali būti, kad tie atsibodę marškiniai atgims. Būtent todėl labai svarbu apgalvoti įsigyjant naują drabužį, kaip jis papildys tuos, kuriuos jau turite spintoje.

Taip pat jei drabužis nebetinka prie jūsų kūno formų, galite jį taisyti! Jei per platus – susiaurinkite per siūles, o jei drabužis tapo per daug aptemptas –  pabandykite išardyti siūles ir šiek tiek atlaisvinti (tikėtina, kad drabužio užlaidos bus bent 1cm pločio, tai galite drąsiai susiūti 0,5cm užlaidomis), tas pats galioja ir su ilgiu galite ilginti arba trumpinti, jei drabužis dėl kažkurios priežasties nebepatinka. Persiūkite senus drabužius, pavyzdžiui iš plačių marškinių galite pasisiūsi palaidinę ant petnešėlių. Dėmes lengva paslėpti aplikacijomis, prisiminkime senuosius amatus ir išsiuvinėkite ką nors gražaus. Mes su kolege taip pat daug dirbame su audinių dažymu, ji atrado puikų būdą atnaujinti dėmėtus drabužius ar senas nublukusias kojines, juos galima perdažyti! Jei patiems nesigauna kažkuri sritis, kreipkitės į tuos kurie išmano savo darbą. Ir bandykite, tikrai atrasite naujų, smagių įspūdžių atgaivinę seną drabužį.

Įrašo “Ilgesnis rūbo gyvenimas. Kaip rinktis tvarius drabužius ir džiaugtis jais kuo ilgiau?” komentarų : 1

  1. […] „pasimatuoti“ kaip mažesnis kiekis rūbų tinka jums ir jūsų spintai. Šiandien kartu su Donata Maldonyte norime jums papasakoti dar vieną būdą sukurti kapsulės spintą, pavadinome tai 3x3x3 kapsule. […]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *