FACEBOOK INSTAGRAM
FACEBOOK INSTAGRAM

Kaip išsirinkti dezodorantą: draugiška aplinkai pakuotė ir natūrali sudėtis

2020-02-13

Kartu su jumis Vandenynai IG nagrinėjame, kokie dezodorantai yra veiksmingi ir natūralūs, kurių pakuotės yra draugiškos aplinkai. Galime pasakyti, kad kaip visada, kyla dilema, ką pasirinkti – natūralią sudėtį ar aplinkai draugiškesnę pakuotę?

Žinoma, galima rasti tikrai puikių variantų, tačiau, manome, kad svarbiausia renkantis yra tiek pati pakuotė – kad būtų galima ją perdirbti ar bent jau namų sąlygomis kompostuoti (kitu atveju nelabai svarbu, kas guli sąvartyne, nes esamos sąlygos ten ilgus metus neleidžia niekam irti), tiek sudedamosios dalys, kad jos būtų natūralios, o svarbiausia – ir veiksmingos.

Nėra vieno dezodoranto, kuris tiktų kiekvienam. Prakaituoti yra natūralu, taip organizmas pašalina toksinus. Natūralūs dezodorantai dažniausiai nestabdo prakaitavimo, tačiau naikina bakterijas, kurios sukelia nemalonų kvapą, arba eliminuoja patį kvapą.

Alūno akmuo ≠ aliuminis

Vienas iš natūralių dezodorantų yra alūno akmuo (potassium alum ar ammonium alum), kuris suformuoja apsauginį barjerą ant odos ir neleidžia bakterijoms daugintis, taip stabdo nemalonų kvapą. Abu jie yra tam tikra aliuminio forma, tačiau jis nėra sintetinis ar kenksimngas. Aliuminis, kuris yra kenksimgas ir jo galima rasti įprastuose dezodorantuose vadinamas aluminum zirconium, aluminum hydroxybromide, aluminum chloride, aluminum chlorydrate. Tokių medžiagų reiktų vengti, nes jos siejamos su vėžiniais susirgimais ir kt. ligomis. Alūno akmenyje esančio aliuminio formulė yra kitokia, jo molekulės yra didesnės, todėl teigiama, kad jis neįsiskverbia į odą. Pats alūno akmuo yra iškastinis mineralas, naudojamas jau nuo senovės.

Natūralios alternatyvios medžiagos dezodorantuose

O jei norite visiškai atsisakyti aliuminio nesvarbu kokioje formoje, tuomet galite rinktis dezodorantus, pagamintus iš kitų natūralių alternatyvių medžiagų:

NATRIO BIKARBONATAS (arba kitaip žinomas kaip maistinė soda) – efektyviai mažina nemalonius kvapus, tačiau gali dirginti jautresnę odą arba po skutimosi.

MAGNIO HIDROKSIDAS (magnesium hydroxide) –  naikina kvapus sukeliančias bakterijas, nes mažina rūgštingumą ir palaiko žemą pH, kurioje bakterijos negali išgyventi. Tai puiki alternatyva tiems, kurių oda jautri sodai.

NERAFINUOTAS VIRGIN KOKOSŲ ALIEJUS taip pat pasižymi antibakterinėmis savybėmis ir dažnai naudojamas dezodorantuose ar kt. kosmetikos priemonėse.

NATŪRALUS ACTAS taip pat gali būti naudojamas gaminant dezodorantus, nes jis mažina pH, o žemame pH kvapą sukeliančios bakterijos neišgyvena.

CINKO OKSIDAS (zinc oxide) ne tik naudojamas žaizdoms gydyti, bet ir pasižymi antibakterinėmis savybėmis.

CINKO RICINOLEATAS (zinc ricinoleate) – tai cinko druska, gaunama iš ricinos pupelių, kuri nestabdo prakaitavimo ar bakterijų dauginimosi, tačiau puikiai eliminuoja nemalonų kvapą.

APYNIŲ EKSTRAKTAS (humulus lupulus extract) – turi antibakterinių ir priešgrybelinių savybių, todėl slopina kvapus sukeliančių bakterijų augimą ir sumažina odos sudirginimo galimybę.

Ką pasirinkti?

Kaip ir kiekvienu atveju, dezodoranto pasirinkimas yra individualus, kas tinka vienam, gali visiškai netikti kitam. Tad kiekvienas atrandame bandymu keliu ar žinodami, kokios medžiagos dirgina ir jų vengdami. Alternatyvų be aliuminio yra daug, tačiau didžioji dalis natūralių dezodorantų pasirinkimo yra su soda sudėtyje, draugiškoje aplinkai pakuotėje. Labiau paieškojus, galima rasti ir dezodorantų ir be sodos ir draugiškoje aplinkai pakuotėje, pvz., su cinko oksidu ar magnio hidroksidu. Vandenynai IG highlights „Dezodorantai“ rasite informaciją, kuria dalinotės jūs ir mes apie tai, kokius dezodorantus renkatės, ką naudojate ir kur galima jų rasti.

Įrašo “Kaip išsirinkti dezodorantą: draugiška aplinkai pakuotė ir natūrali sudėtis” komentarų : 1

  1. Monika parašė:

    Laikantis higienos, nešiojant natūralių audinių rūbus ir net intensyviai sportuojant oda po kurio laiko pripranta ir be tokių priemonių. Patikrinta ir veikia! iš pradžių reikia tarpinių variantų, o po to visai nereikia!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *