FACEBOOK INSTAGRAM
FACEBOOK INSTAGRAM

Kaip pasigaminti natūralų skalbiklį iš kaštonų

2019-10-21

Jei anksčiau kas man būtų pasakęs, kad gaminsiu namuose skalbimo priemonę iš kaštonų, tai būčiau jei ne pirštu prie smilkinio pasukiojus, tai bent pasakius nesąmonė. Kad ir kaip ten būtų, gyvenimas keičiasi, keičiasi ir požiūris. Šiandien galiu drąsiai sakyti, kad kaštonų skalbimo priemonė yra puiki ir bekvapė, tinkanti tiek spalvotiems, tiek baltiems skalbiniams. Tad kol yra prikritusių kaštonų mieste, spėsim jų prisirinkti ir pasigaminti savo kaštonų skalbiklį.

Skysto kaštonų skalbiklio gamyba

Jums reikės:

  1. 6-8 kaštonų, 
  2. 1 stiklainio su dangteliu;
  3. 300 ml vandens.

Pirmiausia visus kaštonus nuplaukite, kad neliktų prilipusių žemių ar šapelių. Jei gaminate skalbiklį baltiems drabužiams skalbti, pirmiausia kaštonus rekomenduojama nulupti, jei spalvotiems – galite praleisti šį žingsnį. Tuomet kaštonus padalinkite į keturias dalis. Suberkite juos į stiklainį ir užpilkite 300 ml vandens. Po 8 valandų skalbiklį jau galima naudoti, tačiau pirmiausia jį nukoškite. Tokio pasigaminto kiekio turėtų užtekti maždaug 2-3 skalbimams. Pasigamintas skystis tinkamas naudoti iki savaitės, laikant jį šaldytuve.

Kaštonų skalbiklio paruošimas ilgam naudojimui

Kaštonų sezonas trumpalaikis, bet kaštonų skalbimo priemonę galima turėti visus metus tik reikia tinkamai tam pasiruošti. Norint naudoti kaštonų skalbimo priemonę ir kaštonų sezonui pasibaigus, viskas, ką reikia padaryti, tai peiliu ketvirčiuoti kaštonus, o tuomet juos sumalti, pvz., maisto smulkintuvu, mėsmale arba sutraiškyti plaktuku (och, gerai išliesit perteklinę energiją tokiu atveju!). Tuomet svarbu leisti gerai išdžiūti sutrupintiems kaštonams, nes jei liks drėgmės, gali įsimesti pelėsis ir visas darbas nueis perniek. Džiovinti patogu vaisių džiovyklėje (jei tokias turit), arba tiesiog sausai padėti lentynoje ar kitur, kas kažkiek laiko vis pamaišyti ir užtikrinti oro cirkuliaciją. Galima ir ant žemos temperatūros šildyti orkaitėje, tačiau svarbu jų nesukepti. Kai kaštonų masė visiškai išdžius, perpilkite į medžiaginį maišelį arba uždarykite sandariai stiklainyje. Laikykite saulės spindulių nepasiekiamoje vietoje.

Kaip skalbti?

Su skystu skalbikliu kaip ir viskas aišku, turite skystą skalbiklį, galite jį naudoti taip pat kaip tą, kurį anksčiau pirkote parduotuvėje.

Jei turite pasiruošę kaštonų „trupinių”, jais galite skalbti dviem būdais:

  1. Suberkite į užrišamą maišelį ar seną nebenaudojamą kojinę 50-70 g (2-3 šaukšai) kaštonų „trupinių” ir užriškite mazgą. Taip galite skalbti iš karto, o tokį maišelį galite naudoti keliems skalbimams, jei skalbiate tą pačią dieną.
  2. Suberkite į stiklainiuką 50-70 g (2-3 šaukštai) kaštonų „trupinių” ir užpilkite didele stikline (300-500 ml) vandens. Užpylus šiltu ar karštu vandeniu, tereiks palaikyti nuo 10 iki 30 min. Nukoškite skystį ir jį naudokite skalbimui. Tokio kiekio užtenka 2-3 skalbimams.

Skalbiant kaštonų skalbikliu nelieka jokio kvapo, skalbiniai švarūs, tačiau jei yra „stiprių” dėmių, jas, visgi, rekomenduotume pradžioj „paruošti”, pvz., patrinti ūkišku muilu ar su soda ir baltu actu.

Daugiau informacijos apie skalbimo poveikį aplinkai ir kaip sumažinti skalbimo pėdsaką rasite Vandenynai Instagram paskyroje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *