FACEBOOK INSTAGRAM
FACEBOOK INSTAGRAM

Kapsulės spinta. Turėti tik tiek kiek reikia rūbų įmanoma

2020-04-30

Ar teko kada atsidarius spintą pagalvoti ( o gal ištarti garsiai) „aš neturiu ką apsirengti“? Man teko, ne kartą. Šokas ištiko pavasario pradžioje, kai pakeitusi spintos turinį iš žieminio į pavasarinį, suskaičiavau, kad turiu 12 marškinėlių trumpomis rankovėmis. Supratau, kad naujų rūbų šį sezoną man gali neprireikti. O gal ir kitą sezoną?

kapsules-spinta

Greitoji mada suformavo mums supratimą, kad kiekvienam sezonui turime atsinaujinti. Nusipirkti madingą rūbą, sekti tendencijas. Atsinaujinimas kainuoja, todėl vartotojų poreikiams (kuriuos pati ir sukūrė) greitosios mados industrija tiekia pigius rūbus, kurių gamyba – viena labiausiai teršiančių pasaulyje.

Poliesteris, tas pats kas plastikas ir pastaruoju metu jis – viena dažniausiai naudojamų medžiagų rūbams siūti. Medvilnė auginama ją purškiant chemikalais, fabrikai, siuvantys rūbus išnaudoja darbuotojus ir gali būti, kad jūsų mylimus marškinėlius (arba vienus iš 12 mano spintoje), pagamino vaikas, kuriam už darbą nebuvo sumokėta.

Tradicija pristatyti mados kolekcijas du kartus per metus liko kažkur tolimoje praeityje, nes šiuo metu naujos kolekcijos greitosios mados parduotuves pasiekia 50 kartų per metus. Galėtume tęsti ir tęsti, bet tiesa ta, kad daugelis mūsų turime greitosios mados produktų savo spintose, bet vis tiek neturime ką apsirengti.

Kapsulės spinta, vienas iš būdų kaip turėti ką apsirengti ir išvengti nereikalingų ir neapgalvotų pirkinių. Tai tarsi sumažinta versija to, kas jau yra jūsų spintoje. Kapsulės spintos esmė yra turėti 30-40 tarpusavyje derančių rūbų, iš kurių sukurti deriniai būtų tinkami dėvėti visą sezoną. Nors kapsulės spinta nėra naujas terminas ir tokia aprangos planavimo sistema žinoma nuo maždaug 1970-ųjų, būtent dabar jis kaip niekada aktualus ir reikalingas. Kapsulės spinta išvaduoja jus nuo amžino neturėjimo ką apsirengti, sutaupo pinigus, kuriuos išleistumėte rūbams, kurių niekada nedėvėsite, jums reiks mažiau tvarkytis, o kas svarbiausia – tapsite sąmoningu pirkėju.

Kaip susikurti savo kapsulės spintą?

Kapsulės spintos esmė – turėti savo spintoje tik tuos rūbus, kurie yra ne tik jūsų mėgstami ir jums tinkami, bet ir tuos, kurie labiausiai pritaikomi įvairiomis aplinkybėmis, yra praktiški. Labai gerai, kaip kuriama kapsulės spinta pasakojo Viktorija savo tinklaraštyje Dievinu. Ten galite rasti pavyzdžių iš jos patirties, kas pasiteisino, o kas nelabai. Štai kaip mes siūlome pradėti savo kapsulės spintą – peržiūrėkite savo spintą ir atsakykite sau į klausimus:

Turėtumėte išsirinkti ir savo spintoje pasilikti apie 40 rūbų, kurie derės tarpusavyje, o įvairūs deriniai bus tinkami dėvėti visą sezoną.

Daug informacijos, kaip susikurti tikrai apgalvotą kapsulės spintą galite rasti internete, yra ne vienas puslapis, kuris moko tai daryti. Mes labai rekomenduojame Daria Andronescu ir Wonder Wardrobe. Jei turite savo mėgstamą kapsulės spintos įkvėpėją, labai laukiame rekomendacijų komentaruose.

Kad kapsulės spintą sukurti būtų ne tik naudinga, bet ir smagu, kviečiame jus į gegužės mėnesio iššūkį 30×30 – 30 dienų, 30 rūbų. Iššūkio tikslas – savo spintoje išsirinkti 30 rūbų, kurie sudarytų jūsų gegužės mėnesio kapsulę ir tik tuos išsirinktus rūbus visą mėnesį dėvėti. Rūbus galima dėvėti kiek tik norisi kartų, bet nei papildyti, nei pakeisti kitais visą mėnesį negalima. Šio tikslo esmė- ne apriboti save, nes turite mažai rūbų, bet pamatyti, kaip tuos pačius rūbus galima dėvėti vis kitaip, atrasti naujų derinių ir netikėtų sprendimų.

Kartu su jumis iššūkyje dalyvausiu ir aš, viena iš Vandenynai įkūrėjų – Sigita. Turiu daug rūbų, kurie man patinka, bet norėčiau labiau išsigryninti savo aprangos stilių, turėti tvarkingesnę spintą ir neleisti pinigų neapgalvotiems pirkiniams. Manau, kad šis iššūkis man bus puiki proga pasibandyti, kaip pavyktų gyventi su ribotu kiekiu rūbų. Žemiau yra visai negriežtos 30×30 iššūkio taisyklės:

Visą gegužės mėnesį dalinsiuosi savo pastebėjimais ir patirtimi Vandenynai paskyroje Instagram. Kviečiu prie iššūkio jungtis ir jus! Žymėkite savo rūbų spintos pertvarkas ir įspūdžius grotažyme #30x30iššūkis ir dalinkimės patirtimi kaip sekasi gyventi su mažiau rūbų. Pradedame gegužės 1-ąją!

Atsakymai į “Kapsulės spinta. Turėti tik tiek kiek reikia rūbų įmanoma”: 2

  1. […] kuo dažniau įsigyti naują rūbą ar daiktą? Kviečiame prisijungti prie #30x30iššūkis (skaitykite praėjusį įrašą), nes niekada ne vėlu peržiūrėti savo spintas ir pasitikrinti savo poreikius, o tuo pačiu ir […]

  2. […] 30×30 iššūkį sulaukėme įvairiausių nuomonių ir komentarų. Tiesa, kad šis laikotarpis (karantinas) stipriai […]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *