FACEBOOK INSTAGRAM
FACEBOOK INSTAGRAM

Pasidaryk pats. Kaip natūraliais būdais apsisaugoti nuo uodų ir erkių

2020-07-16

Vasarai įsibėgėjus vakarais vaikome uodus, kad jie nekąstų, einant į mišką ar pievas – saugomės erkių. Priemonių kaip atbaidyti nepageidaujamus bimbalus yra nemažai, tačiau kiek jose yra cheminių medžiagų, kurios nukenksmina ne tik vabzdžius, bet yra toksiškos ir mums patiems, galime tik spėlioti.

Pakalbinome Vandenynai bendruomenės narę Laurą Charalampidou, kurią rasite IG Power of Smells. Laura čia dalinasi apie sveikesnį ir natūralesnį gyvenimo būdą bei pasidaryk pats receptais.

Štai ką Laura siūlo pasigaminti, kad uodai nekąstų ir erkės nepultų:

„Vasarą ko ne viena aktualiausių apsisaugojimo priemonių yra purškalai nuo vabzdžių įkandimų, o šiemet dar ir nuo erkių, nes pastarosios yra itin aktyvios klimatui šylant, o šią žiemą nusprendė nežiemoti ir toliau veikti. Kadangi mėgstu save ir savo šeimą apsaugoti kuo natūralesniais būdais ir nenaudoti cheminių purškalų, kuriuose gali rasti įvairių neaiškių sudėtinių dalių, nusprendžiau pasitelkti eterinių aliejų galias ir pasigaminti purškalą, kuris saugotų visą mūsų šeimą – nuo pačių mažiausių iki pačių vyriausių.”

Purškalo nuo uodų ir erkių receptas

Pasigaminti tokiam purškalui jums prireiks šių ingridientų:

Gaminimo eiga:

Visus ingredientus supilkite į buteliuką ir gerai suplakite.

Naudojimas:

Naudoti gali tiek suaugę, tiek vaikai. Esant gamtoje purkšti ne rečiau kaip kas 2 valandas. Erkės bei uodai itin nemėgsta citrusinių kvapų, o juos sumaišius su levandomis ir pipirmete kvapas šiems nemaloniems padarams pasidaro dar nepatrauklesnis.

Būkime saugūs šią vasarą leisdami laiką gamtoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *