FACEBOOK INSTAGRAM
FACEBOOK INSTAGRAM

Žingsnis po žingsnio: kaip tapti atsakingu vartotoju

2022-01-20

Jau turbūt kiekvienas iš mūsų žinome, kad ekologinis pėdsakas didėja nuo bet kurio mūsų veiksmo. Esame savo sprendimų šeimininkai, tad galime rinktis mažesnį ekologinį pėdsaką turinčius sprendimus. Norint gyventi tvariau, nereikia įsigyti naujų tvarių daiktų ar išmesti visus sintetinius drabužius, nes jie pagaminti iš plastiko. Tai kaip tik būtų labai netvaru. Iš tikro, labai sunku pasakyti, kokie tie žingsniai yra teisingi norint gyventi tvariau, tačiau kiekvieną iš žemiau išvardintų galime pritaikyti savo kasdienybėje.

1. Naudoju tai, ką turiu

Peržiūrėkime namuose, kiek ir kokių daiktų turime. Dažnas mūsų turime daugiau nei mums reikia. Galime nustebti, kad turime ir tokių daiktų, kuriuos esame pamiršę. Naudokime tuos daiktus, kuriuos jau turime ir juos sunaudokime iki kol jie bus nebetinkami, o tik tada juos atsakingai išmeskime. Kiekvieną kartą neįsigijus naujo daikto, mes sutaupome išteklių ir saugome Žemę.

2. Lyginu save tik su savimi

Stengiuosi nekritikuoti kitų, net jei man atrodo, kad galėtų padaryti ir daugiau dėl mūsų Žemės. Kiekvienas esame skirtingoje tvarumo kelionės stotelėje. Čia svarbu paminėti, kad kiekvienas iš mūsų visada turime kur tobulėti ir keisti savo įpročius į tvarius. Tad visada stengiuosi žiūrėti, ką pati galiu padaryti geriau, nei koncentruotis į kitus. Geriausia lygintis tik su savimi vakar ir pagirti bei paskatinti tuos, kurie tik ženkgia pirmuosius žingsnius tvarumo link.

3. Išsiaiškinu informacijos šaltinius

Kiekvieną kartą, kai pamatau kokią kompromituojančią informaciją apie kokį nors su ekologija, tvarumu susijusį dalyką, įvertinu kritiškai ir pasidomiu plačiau. Nėra vienos tiesos, kaip ir vieno pasirinkimo. Domėkimės daugiau, kad galėtume priimti aplinkai ir savo sveikatai palankius sprendimus.

4. Renkuosi vietinius ir daugiausia ekologiškus produktus

Namuose vartojame daugiausia sertifikuotus ekologiškus produktus, nes galvoju apie aplinką ir savo sveikatą. Taip pat renkuosi produktus, užaugintus ar pagamintus Lietuvoje, kad jų kelionė iki manęs būtų kuo trumpesnė, taip sumažinu CO2 kiekį transportavimui. 

5. Perku tik gerai apgalvojusi, kaip ir kiek naudosiu naują daiktą

Prieš ką nors perkant, gerai pergalvoti, kaip ir kiek naudosime, o tik tada pirkti arba nepirkti. Mano atveju gaunasi dažniau nepirkti. Rekomenduoja prieš perkant brangesnį daiktą pagalvoti 30 dienų, ir jei po jų atsakymas bus, kad visgi reikia – pirkti tik tada.

6. Domiuosi, ką ir iš kur perku

Dažniausiai prieš ką didesnio perkant pasidomiu, kaip dirba ta kompanija arba renkuosi daiktą iš antrų rankų. Perkant iš antrų rankų užtrunki, nes ne visada pavyksta viską greitai rasti, tačiau kai daikto ilgiau lauki, supranti, kad tau jo tikrai reikia (arba atvirkščiai) ir kai randi, visai kitas jausmas nusipirkus, nei tiesiog nuėjus į parduotuvę.

Žingsnis po žingsnio į savo gyvenimą galime įsileisti lėtesnį ir smoningesnį sprendimų priėmimą, elgtis taip, kad žemėje paliktume mažiau šiukšlių. Lašas po lašo ir Vandenynai!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *